Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční výstava fotografií fotografické sekce VSMO

19. 8. 2021

Výstava fotografií fotografické sekce VSMO, srpen - říjen 2021

Zahájení výstavy se konalo v pátek, 20.8.2021 v 16 hodin na místě výstavy ve Vlastivědném muzeu v Olomoci. Po zahájení bylo posezení fotosekce v kanceláři VSMO.

foto-vystava-fotosekce-vsmo-2021-v-muzeu-plakat2amodra1-finjpg_page1.jpg

Z úvodního slova k výstavě:

Vážení přátelé fotografie, vážení hosté.

Dovolte, abych Vás jménem předsedy fotografické sekce VSMO zde přivítal u příležitosti zahájení naší výstavy fotografií.  Tyto výstavy se v prostorách Vlastivědného muzea pořádají již od šedesátých let minulého století, kdy došlo k oživení amatérského fotografování v Olomouci založením fotografické sekce při VSMO z.s.

Poslední z celé řady těchto výstav se zde konala v květnu roku 2019, kdy jsme si připomínali 50 let od založení fotografické sekce. Pro vzpomínku na toto výročí zde máme k dispozici tištěný katalog tehdejší výstavy. Jako pokračování těchto tradic nyní na této výstavě prezentujeme další soubor fotografií, které jsou žánrově různorodé, tak, jak jsou různorodé fotografické zájmy našich členů.

Než vás pozvu k prohlídce výstavy, bych rád poděkoval vedení i pracovníkům Vlastivědného muzea v Olomouci za poskytnutou příležitost k vystavení našich fotografií a za velmi pěknou instalaci výstavy v těchto historických prostorách muzea. Výstava je tímto zahájená a já vás všechny zvu k její prohlídce.                     Dr. Dimitrolos Krajčí

dsc07271ed-sharpen-focus-red50.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc07517-ed.red50.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc07215-ed.red50.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Výborné koláčky pro občerstvení účastníků vernisáže upekla paní Hulová. Děkujeme.

    Foto: Krajčí D.

Další fotografie ze zahájení:rajce-logo.png